Rytieri na Devíne 5. 8. 2023


Prvá augustová sobota patrila Rytierom na Devíne. Druhým a zároveň posledným v tomto roku.

A teda sobota to bola všelijaká, len nie letná a slnečná.

Už piatkové prípravy priamo na hrade preverili našu odolnosť, keď sme sa pred dažďom skrývali v stane spolu aj s našim rytierskym koníkom Gregorom.

Sobotné dopoludnie bolo ešte celkom sľubné, prvé dve predstavenia – otvárací ceremoniál a rozprávku Ruže a meč – sa podarilo odohrať bez dažďa. No o 12tej s prvými tónmi hudby tanečného predstavenia to prišlo… Sprcha z nebies.

A potom tak na striedačku dážď a nedážď.
Našťastie, počas rytierskeho turnaja nepršalo a hoci sa šmýkalo koňom aj ľuďom a zablatení sme boli všetci rovnako, aspoň na nás netiekli ďalšie litre vody.

Turnaj bol vydarený – v disciplínach sa vyrovnane darilo všetkým rytierom, rytier Martin dokonca chytil aj ten najmenší krúžok na kopiju!
A celkovým víťazom skúšok šikovností aj turnaja sa napokon stal rytier Michal.

Následne recitál stredovekej hudby a poézie v podaní šermiarskeho majstra Petra Kozu a jeho hudobného doprovodu sa odohral – poeticky – pod dáždnikmi. Na atmosfére to však neubralo vôbec nič.

Radi by sme vyjadrili obrovské poďakovanie našim verným divákom, ktorí sa nenechali odradiť a prišli nás aj napriek nepriaznivému počasiu podporiť vo veľkej hojnosti. Ďakujeme, že dávate našej práci ďalší zmysel.

A ako dobrý zvyk káže, aj tentoraz prinášame množstvo vydarených fotiek, ktoré najlepšie zachytávajú atmosféru celého dňa.